Igår       Resultat       Fotboll Live       Idag       Imorgon
 Fotbollsresultat, Svensk Fotboll, Liveresultat, Fotboll Resultat

» Club Vänskapsmatch

Vänskapsmatch » Club Vänskapsmatch
  • 02:05
    2 Liverpool FC
    Borussia Dortmund
  • 07:00
    Brisbane Roar FC
    Brisbane City
  • 09:00
    13 CD Leganés
    CF Fuenlabrada 1
  • 09:00
    Chernomorets-2
    FK Real Pharm Yuzhne
  • 10:00
    Politehnica Timisoara
    Scolar Resita
  • 10:00
    3 GKS Belchatow
    Sokol Aleksandrow
  • 10:00
    3 Debrecen VSC
    Kazincbarcikai SC
  • 10:00
    Kustošija
    NK Spansko
  • 10:00
    Soroksar
    Paksi FC 8
  • 10:00
    Sigma Olomouc B
    Opava II
  • 10:00
    Banik Ostrava B
    Hlucin 9
  • 10:00
    PFK Nesebar
    FK Sozopol
  • 10:30
    4 ACS Rapid CFR Suceava
    Aerostar Bacau
  • 10:30
    6 Mezokovesd-Zsory
    Al Faisaly
  • 10:30
    Orihuela CF
    Zimbabue
  • 10:30
    Slovan Galanta
    Lokomotíva Devínska NV
  • 10:30
    Plymouth Argyle
    AFC Wimbledon
  • 10:30
    19 US Orléans Loiret
    Saint-Pryvé Saint-Hilaire
  • 10:30
    CA Osasuna
    Osasuna II
  • 11:00
    13 Newcastle Utd
    West Ham United FC 10
  • 11:00
    Western Sydney
    Leeds United
  • 11:00
    18 Zaglebie Sosnowiec
    Lechia Tomaszow Maz.
  • 11:00
    Wolfsburg (W)
    Ferencvaros TC (W)
  • 11:00
    Olimpia Elblag
    Baltyk Gdynia
  • 11:00
    Lokomotiva Zvolen
    Zlate Moravce 12
  • 11:00
    10 Podbeskidzie
    KS Warta Poznań 16
  • 11:00
    NŠ Drava Ptuj
    Tiszakanyar SE
  • 11:00
    3 Gloria Buzau
    CSM Focsani
  • 11:00
    Garbarnia Krakow
    Podhale Nowy Targ
  • 11:00
    12 AaB Aalborg
    Hillerød
  • 11:00
    UD Vilafranquense
    Real SC
  • 11:00
    2 Astoria Walldorf
    FV 07 Diefflen
  • 11:00
    FK Novi Pazar
    Metalac GM
  • 11:00
    Reading FC
    Lincoln City
  • 11:00
    Kecskemeti TE
    Dorogi FC
  • 11:00
    1 Chojniczanka
    Bytovia
  • 11:00
    Brønshøj BK
    BK Avarta
  • 11:00
    FC Alverca
    Casa Pia AC
  • 11:00
    AD Fafe
    FC Felgueiras
  • 11:30
    7 Puskás Akadémia
    Hapoel Petah Tikva
  • 11:30
    12 Real Sociedad II
    SD Beasain
  • 11:30
    8 FC Penafiel
    SC Vila Real
  • 11:30
    14 CD Aves
    Académica Coimbra 5
  • » Série B

    Brasilien Serie B » Série B
  • 00:15
    6 Figueirense SC
    Londrina/PR 5
  • 02:30
    18 Vitoria BA
    Criciuma SC 13
  • » Grupo B

    Serie C » Grupo B
  • 01:00
    Ypiranga/RS
    Remo/PA
  • » Liga One

    CSL » Liga One
  • 09:30
    3 Guizhou Zhicheng
    Meizhou Wuhua 9
  • 11:30
    12 Xinjiang Tianshan Leopard
    Qingdao Hainiu 1
  • » J2-League

    Liga One
  • 09:30
    Qingdao Jonoon FC
    DXCD FC
  • 10:00
    Beijing 361 Degrees
    Dalian Chanjoy
  • 10:00
    Guangxi Baoyun
    Jiangxi Liansheng
  • 10:00
    Shanxi Xindu
    Yinchuan Helanshan
  • Druha Liga
  • 10:15
    6 Banik Sokolov
    Hradec Kralove 7
  • 10:15
    14 Dukla Praha
    Fotbal Trinec 1
  • 10:15
    2 FK Pardubice
    Viktoria Zizkov 15
  • J-League
  • 06:00
    6 Consadole Sapporo
    Shonan Bellmare 12
  • 11:00
    17 Matsumoto Yamaga
    Sanfrecce Hiroshima 8
  • 11:00
    9 Nagoya Grampus
    Gamba Osaka 11
  • 11:00
    15 Vissel Kobe
    Yokohama F Marinos 2
  • 11:30
    4 Kashima Antlers
    Sagan Tosu 18
  • J2-League
  • 11:00
    10 V-Varen Nagasaki
    Ventforet Kofu 6
  • 11:00
    17 JEF United Chiba
    Avispa Fukuoka 19
  • 11:00
    9 Yokohama FC
    Tochigi SC 21
  • » Clausura

    Primera A » Clausura
  • 02:30
    1 Envigado FC
    Deportivo Pasto 10
  • Primera Division D » Clausura
  • 03:00
    1 Alianza Lima
    Sporting Cristal 2
  • Division Profesional » Clausura
  • 00:15
    11 Club Nacional
    Olimpia Asunción 1
  • » Primera Etapa

    Campeonato Serie A » Primera Etapa
  • 03:00
    7 CS Emelec
    Deportivo Cuenca 8
  • » Japan Football Liga

    Football Liga » Japan Football Liga
  • 10:00
    16 Ryutsu Keizai Dragons
    Yokogawa Musashino 3
  • » National Liga

    National Liga » National Liga
  • 10:00
    3 Daejeon KHNP
    Cheonan City 4
  • » Apertura

    Primera Division » Apertura
  • 02:00
    19 Puebla FC
    Club Tijuana 1
  • 04:50
    2 Club Atlas
    FC Juárez 18
  • » 1. Division

    Ryssland 1. Division » 1. Division
  • 09:00
    9 Luch-Energiya
    Tom Tomsk 4
  • 10:00
    11 Metallurg-Yenisey
    FK Rotor Volgograd 1
  • 10:00
    14 SKA-Energia
    Torpedo Moscow 3
  • » Regular Season

    Major Liga Fotboll » Regular Season
  • 04:30
    2 Los Angeles Galaxy
    Los Angeles FC 1
  • » Western Conference

    USL Pro » Western Conference
  • 04:37
    1 Arizona United
    Austin Bold 4
  • » Youth Championship

    Turnir Dublerov » Youth Championship
  • 07:00
    FK Ufa Youth
    FK Krasnodar Youth
  • 09:00
    Krylia S. Youth
    Arsenal Tula Youth