Igår       Resultat       Fotboll Live       Idag       Imorgon
 Resultat fotboll igår - Fotbollsresultat från igår

» Prom./Relegation Play-Off

Bundesliga » Prom./Relegation Play-Off
  • 20:30
    VfB Stuttgart
    Union Berlin
  • » Club Vänskapsmatch

    Vänskapsmatch » Club Vänskapsmatch
  • 02:05
    2 DC United
    Real Betis Sevilla 10
  • 02:05
    5 NSC Minnesota Stars
    Hertha BSC Berlin
  • 18:00
    Simba SC
    Sevilla FC 6
  • 18:15
    FC Prykarpattia
    Sporting Braga II 17
  • » Grupp A

    World Cup U20 » Grupp A
  • 18:00
    Tahiti U20
    Senegal U20
  • 20:30
    Poland U20
    Colombia U20
  • » Grupp B

  • 18:00
    Mexico U20
    Italy U20
  • 20:30
    Japan U20
    Ecuador U20
  • K3 Liga » Grupp B
  • 08:00
    2 Daejeon KHNP
    Gangneung City 1
  • 10:00
    4 Changwon City
    Mokpo City 3
  • » Apertura

    Liga de Futbol Prof D » Apertura
  • 00:15
    6 Club Jorge Wilstermann
    Blooming 4
  • 02:30
    2 The Strongest
    Always Ready 9
  • 02:30
    7 Oriente Petrolero
    Club Aurora 13
  • 21:00
    12 Sport Boys Warnes
    Bolivar 1
  • » Round 5

    Copa do Brasil » Round 5
  • 00:15
    Sampaio Correa/MA
    Palmeiras SP 1
  • 02:30
    3 Sao Paulo SP
    Bahia BA 11
  • 02:30
    2 Juventude/RS
    Grêmio FB Porto Alegrense 19
  • » EL P/O Semifinal

    Bulgarien 1sta liga » EL P/O Semifinal
  • 19:00
    PFC Etar 1924 Veliko Tarnovo
    Slavia Sofia
  • » Apertura Fase 2 A

    Primera A » Apertura Fase 2 A
  • 03:00
    América de Cali
    Unión Magdalena
  • » Esiliiga

    Esiliiga
  • 18:00
    3 Flora Tallinn II
    JK Tammeka Tartu II 6
  • 18:00
    5 FC Elva
    K-Järve JK Järve 4
  • 18:00
    8 Levadia II Tallinn
    Pärnu Linnameeskond 2
  • » Erovnuli Liga

    Umaglesi Liga » Erovnuli Liga
  • 17:00
    4 FC Chikhura Sachkhere
    FC Dinamo Batumi 1
  • 19:00
    9 FC WIT Georgia Tbilisi
    Lokomotivi Tbilisi 7
  • » Clausura Slutlig

    Primera Division A » Clausura Slutlig
  • 19:00
    Deportivo Malacateco
    Antigua GFC
  • » Round 2

    NM Cupen » Round 2
  • 18:00
    Ullern IF
    Stromsgodset IF 10
  • 18:00
    Hinna Fotball
    Viking FK 7
  • 18:00
    Sunndal Fotball
    Molde FK 1
  • 18:00
    Åsane Fotball
    SK Brann 5
  • Copa Sudamericana » Round 2
  • 00:15
    3 Deportivo Cali
    Penarol URU 1
  • 00:15
    8 Sol de America
    Botafogo FR 7
  • 02:30
    9 Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
    Caracas FC
  • 02:30
    La Equidad
    Deportivo Santaní 12
  • » Playoffs Grupp

    Divizia A » Playoffs Grupp
  • 19:30
    1 Gaz Metan Medias
    FC Voluntari 5
  • » Playoff Slutlig

    1sta liga » Playoff Slutlig
  • 20:45
    Dundee United
    St. Mirren
  • » Challenge Liga

    Challenge Liga » Challenge Liga
  • 20:00
    9 FC Rapperswil-Jona
    FC Winterthur 4
  • 20:00
    7 FC Schaffhausen
    FC Wil 1900 5
  • 20:00
    8 SC Kriens
    Lausanne-Sport 3
  • 20:00
    6 FC Vaduz
    Servette FC 1
  • 20:00
    10 FC Chiasso
    FC Aarau 2
  • » Promotion Playoff Finals

    TFF 3.Lig » Promotion Playoff Finals
  • 15:00
    Ergene Velimeşe
    Nevsehirspor Genclik
  • » Regular Season

    Major Liga Fotboll » Regular Season
  • 02:07
    5 New York Red Bulls
    Vancouver Whitecaps 9
  • » Eastern Conference

    USL Pro » Eastern Conference
  • 02:05
    Birmingham Legion
    Nashville SC
  • 02:05
    Swope Park Rangers
    Memphis 901
  • » Western Conference

  • 04:35
    2 Fresno FC
    Austin Bold 8
  • » Div 1 Sodra

    Division 1 Sued » Div 1 Sodra
  • 19:30
    1 Skövde AIK
    FC Trollhättan 5