Igår       Resultat       Fotboll Live       Idag       Imorgon
 Resultat fotboll igår - Fotbollsresultat från igår

» Slutlig

African Nations Cup » Slutlig
  • 21:00
    Senegal
    Algeriet
  • » Vänskapsmatch

    Landslag match » Vänskapsmatch
  • 15:45
    3 Gol Reyhan Alborz
    Iran U20
  • 16:30
    Tajikistan
    Sydkorea
  • » Club Vänskapsmatch

    Vänskapsmatch » Club Vänskapsmatch
  • 00:00
    Montpellier HSC
    AS Saint-Étienne
  • 03:00
    Olympique Marseille
    Girondins Bordeaux
  • 03:50
    9 New Mexico United
    Cardiff City 18
  • 08:00
    Beitar Tel Aviv Ramla
    Hapoel Ramat Gan Giv'atayim FC
  • 09:30
    Belasitsa Petrich
    Gandzasar FC
  • 10:00
    Metalist 1925 Kharkiv
    FC Olimpik Donetsk
  • 10:00
    Dunarea Calarasi
    FC Struga
  • 11:00
    10 SC Farense
    Louletano
  • 12:00
    3 Kawasaki Frontale
    Chelsea FC 3
  • 12:00
    Lokomotiva Z. Youth
    Kustošija
  • 12:30
    8 Hapoel Tel Aviv
    Hapoel Ra'anana AFC 9
  • 13:00
    Helmond Sport
    Al Ahli (Jeddah)
  • 14:00
    Swindon Town
    Birmingham City
  • 15:00
    SC Freiburg
    VfB Stuttgart 16
  • 15:00
    Czarni Sosnowiec (W)
    Gornik Leczna (W)
  • 15:30
    Sarasota Metropolis
    Bristol City
  • 16:00
    8 Odra Opole
    Gornik Polkowice
  • 16:00
    FC Lviv
    Volyn Lutsk
  • 16:15
    8 Sioni Bolnisi
    Dila Gori 7
  • 16:30
    SKChF Sevastopol
    FK Krymteplitsia Molodizhne
  • 16:30
    AZS PWSZ Walbrzych (W)
    GKS Katowice (W)
  • 16:30
    FC Kalush
    Ahrobiznes Volochysk
  • 17:00
    2 Alemannia Aachen
    Excelsior Virton
  • 17:00
    Kotwica Kolobrzeg
    Chrobry Glogow 2
  • 17:00
    6 Hapoel Hadera
    Bnei Sakhnin 14
  • 17:00
    12 Haladas
    Kaposvári Rákóczi FC
  • 17:00
    Karpaty Lviv
    Veres Rivne
  • 17:00
    Kolos Kovalivka
    Shakhtar Donetsk
  • 17:00
    14 Kasımpaşa SK
    Pendikspor
  • 17:30
    6 Fenerbahçe SK
    Bursaspor 16
  • 17:30
    2 SSC Napoli
    FeralpiSalo
  • 17:30
    Arsenal Kiev
    FC Shevardeni
  • 17:30
    Nîmes Olympique
    AC Ajaccio 1
  • 17:45
    Panionios
    Larisa
  • 18:00
    AS Monaco
    Everton FC 8
  • 18:00
    RB Leipzig
    Galatasaray SK 1
  • 18:00
    FC Metz
    FC Sochaux 8
  • 18:00
    1. FC Lok Stendal
    FSV Optik Rathenow 11
  • 18:00
    6 Hannover 96 II
    Wacker Nordhausen 18
  • 18:00
    14 Stal Mielec
    ZKS Stal Rzeszów
  • 18:00
    FK Raca
    FK Austria Wien II 3
  • 18:00
    10 Diosgyori VTK
    Ujpest FC 5
  • 18:00
    5 FC Dinamo-Auto Cioburciu
    FK Desna Chernihiv
  • 18:00
    9 Grenoble
    Rodez AF 16
  • 18:00
    FK Zemun
    Hatta Club
  • 18:15
    14 Paris FC
    US Orléans Loiret 19
  • 18:30
    11 FC Schalke 04
    Norwich City
  • 18:30
    FC Nantes
    Chamois Niortais 4
  • 18:30
    SC Mannsworth
    Siemens Grossfeld
  • 18:30
    Carl Zeiss Jena II
    VfB Auerbach 15
  • 18:30
    2 AJ Auxerre
    Cercle Brugge 2
  • 18:30
    ND Beltinci
    NK Nafta 1903
  • 18:30
    11 Royal Antwerp FC
    FC Utrecht
  • 18:45
    Strasbourg
    Toulouse FC
  • 18:45
    11 Châteauroux
    US Créteil Football
  • 19:00
    16 ETSV Flensburg
    Luckenwalde
  • 19:00
    FSV Jägersburg
    Elversberg II
  • 19:00
    Go Ahead Eagles
    Anorthosis FC
  • 19:00
    2 Club Roeselare
    KV Kortrijk 6
  • 19:00
    14 SV Lippstadt
    Zimbabue
  • 19:00
    20 Valenciennes FC
    Amiens SC
  • 19:00
    14 VfB Lübeck
    Sheffield FC
  • 19:00
    5 Foot Auvergne
    JS Kabylie 2
  • 19:00
    14 Sporting Charleroi
    Troyes Champagne 18
  • 19:00
    4 Eupen
    OFI Creta
  • 19:00
    15 Racing Club de Lens
    USL Dunkerque
  • 19:00
    7 SD Leioa
    Deportivo Alavés 11
  • 19:30
    FC Solothurn
    FC Breitenrain
  • 20:00
    CD Plus Ultra
    UD Los Garres
  • 20:00
    6 FC Chambly
    US Quevillaise
  • 20:15
    Bath City
    Newport County
  • 20:15
    Floriana FC
    Senglea Athletic
  • 20:20
    Ynysygerwn FC
    Ammanford AFC
  • 20:30
    3 Club Brugge
    Sporting Lisboa 3
  • 20:30
    Hebburn Town
    Gateshead
  • 20:30
    Colchester Utd
    Ipswich Town
  • 20:45
    Crawley Town
    Brighton 17
  • 20:45
    Nottingham F.
    Crystal Palace 12
  • 20:45
    Taunton Town
    Cheltenham
  • 20:45
    Cheadle Town FC
    Chester FC
  • 21:00
    4 Sporting Braga
    Lille OSC
  • 21:00
    Motril CF
    Granada CF II 14
  • 21:15
    Salford City
    Woking FC
    VIDEO
  • 22:00
    7 Leixões SC
    CD Santa Clara 10
    VIDEO
  • [11m]
    2 FC Porto
    Real Betis Sevilla 10
    VIDEO
  • » Round 1

    OEFB Cup » Round 1
  • 17:30
    USK Anif
    Sturm Graz 10
  • 18:30
    FC Langenegg
    SK Austria Klagenfurt 1
  • 18:30
    Bruck/Leitha
    SV Ried 14
  • 18:30
    SK Treibach
    WSG Swarovski Wattens 12
  • 19:00
    FC Kitzbühel
    FC Wacker Innsbruck 16
  • 19:00
    TuS Bad Gleichenberg
    Vorwärts Steyr 15
  • 19:00
    ATSV Wolfsberg
    ASK Elektra Wien
  • 19:00
    ASK Ebreichsdorf
    SV Lafnitz 13
  • 19:00
    SV Hall
    FC Pasching 6
  • 19:30
    Union Gurten
    FC Zell am See
  • 19:30
    FC Gleisdorf 09
    ASV Drassburg
  • 19:30
    SV Seekirchen 1945
    SKU Amstetten 11
  • 19:30
    Wiener SK
    FC Dornbirn 1913 5
  • 20:00
    FC Mauerwerk
    FC Mannsdorf
  • 20:30
    SC ESV Parndorf 1919
    FC Salzburg 7
  • » Vyscha Liga

    Vitryssland Vyscha Liga » Vyscha Liga
  • 17:45
    12 Zvezda-BGU Minsk
    FK Slutsksakhar Slutsk 10
  • 19:45
    7 Neman Grodno
    FC Gomel 14
  • » Série B

    Brasilien Serie B » Série B
  • 02:30
    11 Brasil Pelotas/RS
    Paraná Clube 3
  • » Grupo A

    Serie C » Grupo A
  • 01:00
    1 Sampaio Correa/MA
    Santa Cruz PE 7
  • » Regular Season

    Bulgarien 1sta liga » Regular Season
  • 17:45
    11 Tsarsko Selo
    Arda Kardzhali 7
  • 20:00
    2 Lokomotiv Plovdiv
    Slavia Sofia 6
  • Major Liga Fotboll » Regular Season
  • 02:08
    12 FC Cincinnati
    DC United 2
  • 04:10
    9 Portland Timbers
    Orlando City SC 9
  • » Oberliga Bayern Sued

    1.HNL
  • 19:00
    2 NK Osijek
    Slaven Koprivnica 9
  • 21:00
    1 Dinamo Zagreb
    Lokomotiva Zagreb 10
  • Druha Liga
  • 17:00
    16 MFK Vítkovice
    AFK Chrudim 3
  • 18:00
    4 Graffin Vlasim
    1. FC Brno 5
  • Superligaen
  • 19:00
    1 FC Kobenhavn
    AGF Aarhus 8
  • Ekstraklasa
  • 18:00
    16 Arka Gdynia
    Jagiellonia 1
  • 20:30
    3 LKS Lodz
    Lechia Gdansk 2
  • Divizia A
  • 17:00
    13 FC Hermannstadt
    Gaz Metan Medias 2
  • 20:00
    11 Chindia Targoviste
    Viitorul Constanta 1
  • S-League
  • 13:45
    7 Singapore Armed Forces
    Balestier Khalsa 9
  • 13:45
    3 Hougang United
    Brunei DPMM FC 1
  • Prva Liga
  • 18:00
    1 NK Aluminij
    ND Triglav 3
  • Regionalliga Bayern
  • 19:00
    1 FC Augsburg II
    DJK Rosenheim 5
  • 19:00
    17 SV Wacker Burghausen
    TSV 1896 Rain am Lech 8
  • 19:00
    6 FV Illertissen 1921
    TSV Buchbach 9
  • Oberliga Bayern Sued
  • 18:30
    TSV Landsberg
    Ingolstadt II
  • 18:30
    FC Pipinsried
    TSV Dachau
  • 19:30
    TSV 1880 Wasserburg
    SV Pullach
  • » 1. Liga

    Gambrinus Liga » 1. Liga
  • 18:30
    7 Slovan Liberec
    Viktoria Plzen 1
  • » Primera Etapa

    Campeonato Serie A » Primera Etapa
  • 02:15
    6 LDU Quito
    América de Quito 16
  • » Meistriliiga

    Meistriliiga D » Meistriliiga
  • 18:30
    4 Nomme Kalju
    Paide Linnameeskond 3
  • » 3. Liga

    Dritte Liga » 3. Liga
  • 19:00
    2 TSV 1860 München
    Preußen Münster 1
  • » Premier Liga

    Irland Premier Liga » Premier Liga
  • 21:00
    8 Waterford United FC
    Finn Harps 10
  • 21:30
    4 Derry City
    Sligo Rovers FC 6
  • » First Division

    Irland First Division » First Division
  • 20:45
    8 Galway United
    Bray Wanderers AFC 5
  • 20:45
    4 Cabinteely FC
    Longford Town 3
  • 20:45
    6 Limerick FC
    Drogheda Utd 2
  • 20:45
    9 Athlone Town
    Shelbourne FC 1
  • » 1. Division

    Ryssland 1. Division » 1. Division
  • 18:00
    15 Volga Olimpiets NV
    Shinnik Yaroslavl 2
  • » Superliga

    Serbien Superliga » Superliga
  • 20:00
    16 FK Vozdovac
    Bačka Topola 1
  • » Super Liga

    Super Liga » Super Liga
  • 20:00
    10 FC Sion
    FC Basel 1
  • » 2. liga

    Slovakien I. liga » 2. liga
  • 17:30
    15 Dukla Banska Bystrica
    MSK Zilina II 1
  • 19:00
    2 Sport Podbrezova
    FC Košice 16
  • » Youth Championship

    Turnir Dublerov » Youth Championship
  • 17:00
    FK Rostov Youth
    Spartak M. Youth
  • » Grupp A

    Skottland Cup Liga » Grupp A
  • 20:45
    Dundee United
    Cowdenbeath
  • » Grupp E

  • 20:45
    Motherwell FC
    Greenock Morton
  • » Round 3

    Copa Sudamericana » Round 3
  • [11m]
    26 Argentinos Juniors
    Colon Santa Fe 24
  • Show more games   ↓